Aktualności

10. marca w Szkole Muzycznej I stopnia w Niwiskach, późną, popołudniową porą odbył się koncert dla wszystkich Kobiet z okazji Ich święta. Organizatorami koncertu była męska część grona pedagogicznego Szkoły Muzycznej wraz z przedstawicielem Rady Rodziców.

Licznie zgromadzone Panie czuły się wyjątkowo nie tylko z racji wyjątkowego dnia, ale głównie dlatego, że podczas koncertu występowali dla nich sami mężczyźni, wśród których byli zarówno uczniowie Szkoły Muzycznej jak i ich nauczyciele. Prowadzeniem koncertu zajął się również jeden z nauczycieli - Wojciech Fryc. Sama świadomość, że nad całością koncertu czuwają mężczyźni, dała Paniom dodatkowy powód do niecodziennego, spokojnego celebrowania wyjątkowego wieczoru.

Repertuar wykonywany podczas koncertu był bardzo zróżnicowany, znajdowały się w nim kompozycje muzyki klasycznej, rozrywkowej i tanecznej. Usłyszeliśmy utwory zagrane na fortepianie, trąbce, puzonie, akordeonie, flecie poprzecznym, perkusji i saksofonie. Mieliśmy przyjemność wysłuchać duetu puzonowego – ucznia Jakuba Wesołowskiego i nauczyciela Piotra Klocka, doskonały występ saksofonowy nauczyciela Michała Jakubusa oraz słynny „Marsz Turecki” W. A. Mozarta w wykonaniu nauczycieli Adriana Szczurka akompaniującego na pianinie oraz Kamila Nowaka na ksylofonie. Koncert był doskonałą okazją do zaprezentowania właśnie tego najnowszego nabytku Szkoły Muzycznej. Ksylofon okazał się elementem koncertu budzącym największe zainteresowanie wśród zgromadzonych gości. Widownia była pełna podziwu dla znakomitych umiejętności gry na tym wymagającym instrumencie.

Dodatkową atrakcją „Kobiecego” wieczoru były występy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Prymule” z Mechowca, których kabarety, skecze i muzyczne przerywniki doskonale umilały czas pomiędzy występami artystów ze Szkoły Muzycznej.

Głośne brawa, sala wypełniona uśmiechami, serdeczne spojrzenia i czerwone róże wręczone każdej z Pań były wspaniałym podsumowaniem koncertu. Zapewne każda Kobieta zapamięta na długo ten specjalny wieczór i miejmy nadzieję – z niecierpliwością będzie oczekiwać kolejnego muzycznego „Kobiecego Święta”.

W Naszej Szkole nauczysz się grać na ...

Szybki Kontakt

Sekretariat: Agnieszka Reguła-Skiba